Tak til alle vores sponsorere og samarbejdspartnere

TheWoodworker logo
sponser rolfsminde Foder
sponser z horse
sponser dyrcenter midt
sponser equifirst
sponser falk
sponser hovfocus
sponser netto
sponser aveve
sponser heden mask
HK
herbert home LOGO 1
bbh
mm
lb
gb
nk
dhr
sponser 1
sponser riderrute sydfyn
få
jk
ab
fc
vb
anp
db
ske
skei
hol
eq
nl
fru

Startliste

Tarup-Davinde Pinse Ridt


ALLE bedes så vidt muligt overholde de oplyste tidsrammer. 


Klasse 1: Enkelt start, 20 km. Idealtid 10 km/t Konkurrenceklasse

Sponsoreret at Højlund Mølle

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

1

11:00

Jette Bomann Jensen

Global Playboy

OK

OK

+1

2

11:05

Anne-Marie Stenholm

Medina


OK

OK














Klasse 2: Enkelt start, 13 km. Idealtid 10 km/t Konkurrenceklasse

Sponsoreret at Højlund Mølle

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

3

11:45

Laura Rørvig Ammitzbo

Ruf Lil Moonshine


OK

OK


6

11:50

Anita Vedel Hansen

Limone


OK

OK


7

11:50

Heidi Albrekt

Valhallas Black Princess


OK

OK


8

11:55

Jette Enghuus

Thaison af Falen


OK

OK


9

12:00

Caroline Worm

HMS Passion


OK

OK

+1

10

12:05

Christina Kjelstrup Hansen

Risbjerggårds Abanos


OK

OK


11

12:05

Freya Winther

Wolle Grønhøj


OK

OK


12

12:10

Winnie Kaufmann

Free Ztyle-B


OK

OK

+1

13

12:15

Camilla Enggaard

Þór fra Ehlers


OK

OK


14

12:15

Louise Trolle

Baldur fra Søndervang


OK

OK


15

12:20

Line Diemer

Musse


OK

OK


16

12:20

Fie Bøgelund

Blaze


OK

OK

+1

17

12:25

Mette Bøgedal

Wild Emma


OK

OK

+1

Klasse 3. Enkeltstart, 8 km. Idealtid 8 km/t Konkurrenceklasse

Sponsoreret at Højlund Mølle

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

20

12_30

Karin Olsen

Játning fra Isafold

OK

OK


21

12:35

Lone Karstensen

Trixie


OK

OK


22

12:35

Camilla Sprehn

Sandie

OK

OK


23

12:35

Linda Rasmussen

Xitana


OK

OK


24

12:40

Sanne Strømberg

Elvis


OK

OK


25

12:45

Mona Petersen

Friggi fra moselund


OK

OK


26

12:45

Diane Sørensen

Uld


OK

OK


































































Klasse 4. Massestart, 4 km med KÆPHEST Clear Round 

Sponsoreret at Højlund Mølle

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

30

11:15

Ditlev Elnegaard

Hulk

OK

OK

+1

31

11:15

Lilja Elnegaard

Lotte

OK

OK

+1

32

11:15

Ida Andersen

Ronja

OK

OK

+1














Klasse 5. ONLINE valgfri 20 km, 13 km eller 8 km

Start nr.

Rytter

Hest

Km

Betalt


Dokumenteret på Facebook

1


Gabrielle Prahl-Lauersen

Kamuer

8

OK


OK

2


Nete Prahl-Lauersen

Prahl's Capacious

8

OK


OK

3


Amalie Fredsted Jessen

RM Basima Estopa ox

13

OK


OK

4


Heidi Fredsted Jessen

WW Bijou ox

13

OK


OK

5


Simone Tifal

Galgebakkens Krølle

20

OK


OK

7

Christina Kjelstrup Hansen

Rita

20

OK


OK

8


Tania Skade

Nice Hjortshøj

8

OK


OK

9


Lotte Christiansen

Funfair

20

OK


OK

10


Anne-Marie Stenholm

Medina

13

OK


OK

11


Kristine Marie Pedersen

Diva

5-8 

OK


OK

12


Susanne Marie Pedersen

Skovly's Spanish Dream

5-8 

OK


OK

13


Bibi Hollenberg

Tyra fra HCL-Hestar

8

OK


OK

14


Kirsten Møller

Daido L

13

OK


OK

15


Frida Glad

Hill Billy Blue

8

OK


OK

16


Heidi Albrekt

Valhallas Black Princess

13

OK


OK

17


Anita Vedel

Limone

13

OK


OK

OMMELDT


Sanne Strømberg





OK