Tak til alle vores sponsorere og samarbejdspartnere

TheWoodworker logo
sponser rolfsminde Foder
sponser z horse
sponser dyrcenter midt
sponser equifirst
sponser falk
sponser hovfocus
sponser netto
sponser aveve
sponser heden mask
HK
herbert home LOGO 1
bbh
mm
lb
gb
nk
dhr
sponser 1
sponser riderrute sydfyn
få
jk
ab
fc
vb
anp
db
ske
skei
hol
eq
nl
fru

Startliste

Det Sydfynske Alperidt MINI


ALLE bedes så vidt muligt overholde de oplyste tidsrammer. 


Klasse 1: Enkelt start, 8+8+8 km, 2 pauser a 40 minutter

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1-2-3

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

1

10:30

Anne-Marie Heinsvig Alling

Medina

OK

OK

Kylling

2

10:35

Kå Jensen

Shine


OK


Kylling

3

10:40

Lotte Christiansen

Funfair

OK

4

10:45

Caroline Worm

HMS Passion

OK

OK

2x Kylling





Klasse 2: Enkelt start, 8+8 km, 1 pause a 40 minutter

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1-2

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

6

11:05

Lene Rask Rasmussen

Mabel Skov


OK

OK

Kylling

7

11:05

Ditte Brinch Petersen

Wolle Grønhøj


OK

OK

Tun

8

11:10

Nete Prahl-Lauersen

Kamuer


OK

OK

2 x Kylling









Klasse 3. Enkeltstart, 8 km

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1-2

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

9

11:45

Susanne Marie Pedersen

Skovly`s Spanish Dream

OK

OK

2 x Kylling


10

11:45

Siff Ofelia Pipaluk Lodberg Jakobsen

Rosa-Linda


OK

OK

Kylling

11

11:50

Maria Birkely

Fallulau-Lau

OK

OK

Humus

12

11:50

Vita Glud Andreasen

Joachim


OK

OK

Tun

13

11:55

Linda Rasmussen

Schous Xitana of Stanley


OK

OK

Kylling

14

11:55

Lone Karstensen

Trixie


OK

OK

Kylling

15

12:05

Sanne Strømberg

Elvis


OK

OK

2x Kylling

5

12:05

FridaGlad

Hill Billy Blue


OK

OK

2 x kylling

1 x Tun

18

12:10

Jette Enghuus

Thaison af Falen


OK

OK

Kylling

19

12:15

Mona Petersen

Friggi


OK

OK

Kylling

20

12:15

Oliver Skammelsen

Solfari


OK

OK

2 x Kylling

Humus

22

12:25

Caroline Wagner Boye

Sonia


OK

OK

2 x Tun

23

12:30

Mie Thielke

Cynheidrefawr faithful Florence


OK

OK

Kylling









Klasse 4. Enkeltstart, 3,5 km med KÆPHEST

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1

Betalt

Pas

Mad til hjælper 30 kr.

24

11:40

Ella Lillelund

Lillelunds Flower

OK

OK

6 x Kylling

2 x Tun

25

11:40

Marie Lillelund

Lillelunds Merle

OK

OK

26

11:40

Ida Andersen

Ronja

OK

OK

27

11:40

Lilja Elnegaard

Lotte

OK

OK

28

11:40

Ditlev Elnegaard

Hulk

OK

OK