Tak til alle vores sponsorere og samarbejdspartnere

TheWoodworker logo
sponser rolfsminde Foder
sponser z horse
sponser dyrcenter midt
sponser equifirst
sponser falk
sponser hovfocus
sponser netto
sponser aveve
sponser heden mask
HK
herbert home LOGO 1
bbh
mm
lb
gb
nk
dhr
sponser 1
sponser riderrute sydfyn
få
jk
ab
fc
vb
anp
db
ske
skei
hol
eq
nl
fru

Startliste

INFO om tidspunkt for infomøder og hestekontrol for de forskellige klasser kan ses i programmet. ALLE bedes så vidt muligt overholde de oplyste tidsrammer.


MAX 1 hjælper pr. rytter.


ALLE heste skal bindes på venstre side af traileren ved opsadling.


UDFØRLIG Corona vejledning findes i programmet. Alt papirarbejde og sponsorposer er pakket iført handsker og mundbind.


I HESTEKONTROLLEN sprittes hænder og stetoskop af imellem hver hest.


Indretning af stævneplads, tidsplan, antal starter, stævnekoncept og vores coronaretningslinier er godkendt af Fyens Politi. 


Lørdag den 12. december

Klasse 1. Enkelt start, ingen pauser, 13 km

Plads til 24 tilmeldinger.

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1

Betalt

Pas

"Julemad" til hjælper 30 kr

Klasse 1A



1

10:00

Britt Jeppesen

Pagana

OK

OK

0

2

10:00

Anne Kirstine Glinsvad

Jasmin

OK

OK

0






3

10:05

Marlene Jurgensen 

Bette

OK

OK

1

4

10:05

Anne-Marie Stenholm

Medina

OK

Ok

0

5

10:05

Anita Rasmussen

Brio

OK

OK

0

Klasse 1B

6

10:30

Bent Albrechtsen

Faxi fra Birkeholm

OK

Ok

0

7

10:30

Susanne Tangaa

Gumi fra Engelby

OK

Ok

0






8

10:35

Michael Kragh-Schmidt

Georg fra Litla-Holi

OK

OK

0

9

10:35

Bodil Jeppesen

Djarfur fra Lundegård

OK

OK

0

Søndag den 13. December

Klasse 2. Enkelt start, ingen pauser, 13 km

Plads til 16 tilmeldinger

Start nr.

Tid

Rytter

Hest

Tur 1

Betalt

Pas

"Julemad" til hjælper 30 kr

Klasse 2A






10

10:30

Anne Desiree Larsen

Lill Tea

OK

OK

0






11

10:35

Maja Stein

Rosenlysts Blue Eyed Inkey

OK

OK

0

12

10:35

Tina Lund

Chiquita

OK

OK

0

13

10:40

Peter Worm

Passion

OK

OK

0






Klasse 2B

14

11:00

Mie Thielke

Sønderlyngs Archibal

OK

OK

0

15

11:00

Josefine Thorslund Rider

Afrodite

OK

OK

0


16

11:05

Lotte Christiansen

Funfair

OK

OK

0

17

11:05

Emilia Snoghøj Østermark

Ricki

GRATIS

OK

0

18

11:10

Malou Hedegaard

Kalif

OK

Ok

0

19

11:10

Anja Hedegaard

Tjekko

OK

Ok

0