Tak til alle vores sponsorere og samarbejdspartnere

TheWoodworker logo
sponser rolfsminde Foder
sponser z horse
sponser dyrcenter midt
sponser equifirst
sponser falk
sponser hovfocus
sponser netto
sponser aveve
sponser heden mask
HK
herbert home LOGO 1
bbh
mm
lb
gb
nk
dhr
sponser 1
sponser riderrute sydfyn
få
jk
ab
fc
vb
anp
db
ske
skei
hol
eq
nl
fru

Startliste

INFO om tidspunkt for infomøder og hestekontrol for de forskellige klasser kan ses i programmet fra den 3. maj.


ALLE bedes så vidt muligt overholde de oplyste tidsrammer.


Anvisninger i forhold til Corona  kommer i programmet.


I Hestekontrollen sprittes hænder og stetoskop af imellem hver hest.


Indretning af stævneplads, tidsplan, antal starter, stævnekoncept og vores coronaretningslinier er godkendt af Fyens Politi. 


Torsdag den 13. maj


Klasse 1. Enkelt start, 2 pauser, 13+13+13 km

Klasse 2. Enkelt start, 1 pause, 13+13 km

Klasse 3. Enkelt start, ingen pauser, 13 km

Start nr.

Tid

Rytter

Hest


Betalt

Pas

Forårsmad til hjælper 30 kr.

Klasse 1

13+13+13 km



Tur 1-2-3

1

10:00

Lotte Christiansen

Funfair

OK

OK


2

10:00

Emilia S Østermark

Ricky

OK

OK









3

10:05

Iben Nørup

Serengeti OX

OK

OK

1

4

10:10

Mai-Britt Due Mortensen

Selma fra Sentved


OK

OK

1

Klasse 2

13+13 km

Tur 1-2

5

10:15

Anne Desiree Larsen

Lill Tea


OK

OK










6

10:20

Annette Morgen Jensen

Enekær`s Landini

OK

7

10:20

Jannie Petersen

Håkon

OK

OK









8

10:25

Tina Henriksen

Phoenix Novem


OK

OK










9

10:30

Heidi Ulrich

Svarti Petur fra Feti


OK

OK

1









10

10:35

Kå Jensen

Shine


OK



















Klasse 3

13 km

LUKKET FOR TILMELDING

Tur 1

11

11:00

Annesofie Berthelsen

Look At Me

OK

OK

12

11:00

Josephine Skrydstrup Nissen

Santhos


OK

OK










13

11:10

Kaja Ringmann Clausen

Magic


OK

OK

1

14

11:10

Nora Ringmann Clausen

Victoria


OK

OK

1

15

11:10

Salma Dåsvand Voldsgaard

Nobodys Perfect


OK

OK


16

11:10

Sarah Krøyer Stage

Frisca


OK

OK

1

23

11:10

Malina Skovager

Philip


OK

Ok

1

24

11:10

Michella Skovager

Ta Vadir ox


OK

OK

1









17

11:20

Simone Fischer-Rasmussen

Glama fra Tøndborg


OK

OK


18

11:20

Mira Hadberg-Rasmussen

Django


OK

OK










19

11:30

Marlene Jurgensen

Bette


OK

OK


20

11:30

Lykke Jurgensen

Sjølunds Sirocco


OK

OK


21

11:30

Anita Rasmussen

Brio


OK

OK


22

11:30

Anne-Marie Stenholm

Medina


OK

OK










40

16:25

Ellen Marie Smet Jensen

Lilja fra Munkevejen


Ok

OK


41

16:25

Stella Faurby

Sprengja


OK

OK


42

16:25

Maria Smet Jensen

Fjørgyn


OK

OK


43

16:25

Majbrit Eriksen

Depill


OK

OK




Fredag den 14. maj


Klasse 4. Enkelt start, ingen pause, 13 km

Start nr.

Tid

Rytter

Hest


Betalt

Pas

Forårsmad til hjælper 30 kr.

Klasse 4




Tur 1



25

10:30

Caroline Worm

Passion

OK

OK










26

10:35

Mia Fischer Bøgedal

Wild Emma

OK

1








27

10:40

Josefine Thorslund

Afrodite

OK

OK

28

10:40

Lene Poulsen

Lucero


OK

OK


29

10:40

Mie Thielke

Sønderlyngs Archibal


OK

OK










30

10:50

Anja Elisabeth Hedegaard

Junker


OK

OK


31

10:50

Malou Hedegaard

Cato


OK

OK









32

10:55

Aase Orloff Kaspersen

Kesabi

Ok

OK

1